Voluntari 2 – Steaua Bucuresti, scor 0-3

Echipa de fotbal Steaua Bucuresti a câștigat meciul de campionat împotriva celor de la FC Voluntari II, scor 0-3 (la pauza 0-1).

Echipa Steaua a dominat partida și a marcat prin treci goluri prin Remus Chipirliu în minutul 28, minutul 48 și minutul 75.

Meciul s-a desfasurat fără spectatori.

Echipa start Steaua București: 12. Raul Bălbărău, 18. George Călințaru, 55. Walace da Silva, 13. Adrian Ilie, 16. Antonio Vlad, 7. Florin Răsdan, 30. Liviu Băjenaru, 90. Alexandru Zaharia, 6. Mădălin Mihăescu, 77. Remus Chipirliu, 17. Philippe Nsiah.

Rezerve Steaua București: 1. Ștefan Mușat, 14. Robert Neacșu, 5. Sergiu Bactăr, 10. Rareș Enceanu, 8. Valentin Bărbulescu, 11. Dragoș Huiban, 31. Cezar Mihalache, 9. Emilian Pacionel, 89. Ovidiu Morariu.

Acest meci a facut parte din etapa 14, liga a III-a, Seria 4.

Urmează meciul Concordia Chiajna II – Steaua București .

Voluntari II - Steaua, scor 0-3
Voluntari II – Steaua, scor 0-3