Victoria – Steaua, scor 0-9

Echipa de fotbal Steaua Bucuresti conducea în meciul din deplasare cu Victoria București, scor 0-9 (la pauza 0-7), dar în minutul 70 meciul a fost întrerupt de către arbitrul de centru după ce Victoria a rămas fără 3 jucători (2 cartonașe roșii și un jucător accidentat).

AMFB a omologat pe data de 7 Mai 2019 scorul final de 0-9 în favoarea echipei Steaua București.

Meciul s-a desfasurat pe stadion Rocar fără spectatori, dar totuși au putut intra câteva persoane.

Din păcate spre finalul primei reprize în urma unor tensiuni între cele două echipe rezultate în urma jocului agresiv al echipei Victoria București, jucătorul stelist Cosmin-Mihai Dimitrie a fost lovit, foarte violent, cu pumnii în față, de jucătorul echipei gazdă Răzvan Deaconu. Răzvan Deaconu a părăsit stadionul în mașina echipajului de la Poliție.
Cosmin-Mihai Dimitrie a fost transportat de urgenţă la Spitalul Clinic de Urgenţă „Bagdasar-Arseni” si a fost diagnosticat cu fractură de pomete și fractură orbitală.

Steliștii au reușit să înscrie prin: Medeiros – minutul 11, Alin Predescu – minutul 17, Iordache – minutul 19, Medeiros – minutul 30, Constantinescu – minutul 34, Caetano – minutul 44, Caetano – minutul 48, Alin Robu – minutul 55.

Echipa Steaua: 12 Iancu, 5 Iordache, 4 Pădureț, 20 Sitaru, 2 Manu, 21 Constantinescu, 11 Mihai-Cosmin, 6 Caetano, 10 Predescu, 17 Robu, 9 Medeiros.

Acest meci a facut parte din etapa 27, liga a 4-a pe Municipiul București.

Pentru roș-albaștri urmează un meci din Cupa României: Steaua București – CS Progresul București 2005.

Victoria Bucuresti - Steaua Bucuresti, scor 0-9
Victoria Bucuresti – Steaua Bucuresti, scor 0-9