Unirea Slobozia – Steaua Bucuresti, scor 1-1

Echipa de fotbal Steaua Bucuresti a remizat împotriva celor de la Unirea Slobozia, scor 1-1 (la pauza 1-1).

A fost un meci echilibrat iar golul echipei Steaua a fost înscris de Bogdan Chipirliu în minutul 37 cu o execuție superbă.

Au fost prezenți câteva mii de spectatori dintre care aproximativ 800 de suporteri steliști care au cântat pe toată durata partidei.

Echipa Steaua București: 1. Raul Bălbărău, 17. Darius Oroian, 55. Walace da Silva, 4. Dean Beţa, 13. Adrian Ilie, 15. Stephan Drăghici, 90. Alexandru Zaharia, 8. Valentin Bărbulescu, 6. Mădălin Mihăescu, 21. Vasile Buhăescu, 77. Bogdan Chipirliu.

Rezerve Steaua București: Mario Enache, 10. Rareș Enceanu, 20. Florin Răsdan, 30. Liviu Băjenaru, 9. Emilian Pacionel, 14. Robert Neacșu, 27. Ștefan Pacionel, 11. Dragoș Huiban.

Acest meci a făcut parte din Etapa 4, Liga 2.

Unirea Slobozia - Steaua Bucuresti, scor 1-1