Steaua – Progresul 2005, scor 2-0, Play Off

Echipa de fotbal Steaua Bucuresti a castigat meciul cu Progresul 2005 Bucuresti, scor 2-0 (la pauza 0-0).

Meciul s-a desfasurat pe Stadion Regie (Sportul Studentesc), în prezența a aproximativ 1500 de suporteri steliști. Steliștii au cântat pe toată durata partidei iar echipa Steaua a făcut un meci bun.

Roș albaștrii au reușit să înscrie prin: Alin Robu – minutul 71 și Lucas Caetano – minutul 90.

Iată primul 11 al Stelei în meciul cu Progresul 2005 Bucuresti: 12. Iancu, 3. Zamfir, 20. Sitaru, 4. Pădureț, 6. Caetano, 8. Aldea, 16. Vîlcea, 7. Răsdan, 10. Predescu, 17. Robu, 9. Medeiros.

Acest meci a facut parte din Etapa II Play Off, liga a 4-a pe Municipiul București.

Duminică, 2 mai 2019, ora 16.00 urmează Etapa 3 Play Off, cu meci Steaua – Carmen.

Steaua Bucuresti - Progresul 2005, scor 2-0, Play Off
Steaua Bucuresti – Progresul 2005, scor 2-0, Play Off