Steaua – Dinamo, scor 5-1, Play Off

Echipa de fotbal Steaua Bucuresti a castigat cu CS FC Dinamo, scor 5-1 (la pauza 4-0).

Meciul s-a desfasurat pe Stadion Regie (Sportul Studentesc), în prezența a aproximativ 2000 de suporteri steliști. Steliștii au cântat pe toată durata partidei iar echipa Steaua a făcut un meci foarte bun.

Roș albaștrii au reușit să înscrie prin: Caetano – minutul 9, Medeiros – minutul 15, Răsdan – minutul 22, Răsdan – minutul 30, Robu – minutul 81.

Iată primul 11 al Stelei în meciul cu CS FC Dinamo: 12. Iancu, 5. Iordache, 4. Pădureț, 13. Nițu, 2. Manu, 6. Caetano, 8. Aldea, 21. Constantineascu, 7. Răsdan, 17. Robu, 9. Medeiros.

Echipa Dinamo a reusit să înscrie dintr-un penalty acordat extrem de ușor în ultimul minut al partidei.

Acest meci a facut parte din Etapa I Play Off, liga a 4-a pe Municipiul București.

Joi, 30 mai 2019, ora 18.30 urmează Etapa 2 Play Off, cu meci Steaua – Progresul 2005.

Steaua Bucuresti - Dinamo, scor 5-1, Play OFF
Steaua Bucuresti – Dinamo, scor 5-1, Play OFF