Steaua – Carmen, scor 3-1, Cupa Romaniei

Echipa de fotbal Steaua București a câștigat finala pe București din preliminariile Cupei României [2019/2020] împotriva celor de la Carmen Bucuresti scor 3-1 (la pauza 3-0).

Steaua București urmează să participe în Cupa României la nivel național cu un prim meci pe data de 15 iulie 2019.

Meciul s-a desfășurat fără spectatori.

Golurile echipei de fotbal Steaua București au fost marcate de: Alin Robu – minutul 4, Vîlcea – minutul 17, Florin Răsdan – minutul 36.

Echipa de start Steaua: Mihai Plăcintă, 5. Cristian Iordache, 4. Ștefan Pădureț, 13. Andrei Nițu, 2. Victor Manu, 8. Alexandru Aldea, 21. Ghiță Constantinescu, 16. Adrian Vîlcea, 26. Alexandru Mărgărit, 17. Alin Robu, 7. Florin Rasdan.

Rezerve Steaua: 12. Alexandru – Cristian Dragușin, 3. Mihai Zamfir Diaconeasa, 20. Bogdan Sitaru, 6. Lucas Caetano, 15. Radu Stoica, 10. Alin Predescu, 19. Vlad Nițu.

Florin Răsdan a primit trofeul pentru cel mai bun jucător cu cele mai multe goluri marcate.

De Luni 10 Iunie 2019 echipa de fotbal Steaua va afla formula noului colectiv tehnic.

Steaua - Carmen, scor 3-1, finala Cupa Romaniei pe Bucuresti
Steaua – Carmen, scor 3-1, finala Cupa Romaniei pe Bucuresti