Steaua Bucuresti – Victoria Bucuresti, scor 8-0

Echipa de fotbal Steaua Bucuresti a castigat meciul de campionat împotriva celor de la ACS Victoria Bucuresti, scor 8-0 (la pauza 3-0).

Meciul s-a desfasurat pe Terenul 5, din Complex Sportiv Steaua în prezența a peste 1500 de suporteri steliști.

Roș albaștrii au reușit să înscrie prin: Mihai Zamfir – minutul 21, Adrian Vîlcea – minutul 27, Alexandru Aldea – minutul 35, Cătălin Mirea – minutul 52, Adrian Vîlcea – minutul 81, Alexandru Mărgărit – minutul 86, Alin Predescu – minutul 87,  Alin Predescu – minutul 89.

Echipa Steaua: 22. H. Iancu – 3. M. Zamfir, 4. Șt. Pădureț, 14. A. Nițu (75′ B. Sitaru), 6. L. Caetano Da Silva – 8. A. Aldea (55′ G. Constantinescu), 16. A. Vîlcea, 17. A. Robu (62′ A. Mărgărit) – 7. F. Răsdan, 10. A. Predescu, 9. C. Mirea (75′ D. Tîrnăcop).

Acest meci a facut parte din etapa 12, liga a 4-a pe Municipiul București.

Pentru steliști urmează un meci din Cupa României – Steaua București – ACS Mexic București.

Steaua Bucuresti - Victoria Bucuresti, scor 8-0