Steaua Bucuresti – Ripensia Timisoara, scor 2-0

Echipa de fotbal Steaua Bucuresti a câștigat meciul de campionat împotriva celor de la Ripensia Timișoara, scor 2-0 (la pauza 0-0).

A fost un meci dominat de echipa Steaua, în minutul 30 există o fază în care mingea pare ar fi depășit linia porții Ripensiei dar arbitrul a continuat jocul.

Echipa Steaua a marcat prin Florin Răsdan – minutul 67 și Vasile Buhăescu – minutul 91.

Suporterii echipei Steaua Bucuresti au cântat pe toată durata partidei.

Echipa Steaua București: 1. Raul Bălbărău, 17. Darius Oroian, 55. Walace da Silva, 4. Dean Beţa, 13. Adrian Ilie, 8. Valentin Bărbulescu, 30. Liviu Băjenaru, 9. Emilian Pacionel, 20. Florin Răsdan, 21. Vasile Buhăescu, 77. Bogdan Chipirliu.

Rezerve Steaua București: Horia Iancu, 10. Rareș Enceanu, 6. Mădălin Mihăescu 14. Robert Neacșu, 27. Ștefan Pacionel, 90. Alexandru Zaharia, 21. Vasile Buhăescu, 15. Stephan Drăghici, Donose.

Acest meci a făcut parte din Etapa 5, Liga 2. Cu acest rezultat Steaua a ajuns pe primul loc în clasament.

Steaua Bucuresti - Ripensia Timisoara, scor 2-0