Steaua Bucuresti – Real Crangasi, scor 17-0

Echipa de fotbal Steaua Bucuresti a castigat meciul de pe teren propriu cu Real Crângași București, scor 17-0 (la pauza 8-0).

Meciul s-a desfasurat pe Terenul 5, din Complex Sportiv Steaua în prezența câtorva sute de suporteri steliști. Un meci foarte lejer, fără probleme pentru militari.

Steliștii au reușit să înscrie prin: Alin Robu – minutul 3, Bogdan Sitaru – minutul 5, Florin Răsdan – minutul 12, Alexandru Aldea – minutul 35, Caetano – minutul 38, Florin Răsdan – minutul 40, Alin Robu – minutul 41,
Medeiros – minutul 42, Medeiros – minutul 58, Florin Răsdan – minutul 61, Adi Ilie – minutul 63, Florin Răsdan – minutul 64, Medeiros – mintul 72, Caetano – minutul 78, Caetano – minutul 81, Pădureț – minutul 85, Zamfir – minutul 86.

Echipa Steaua: 1 Plăcintă, 5 Iordache, 4 Pădureț, 20 Sitaru, 2 Manu, 8 Aldea, 11 Mihai, 17 Robu, 6 Lucas, 7 Răsdan, 9 Medeiros.

Rezerve Steaua: 12 Dragusin, 3 Zamfir, 15 Stoica, 18 Moisie, 24 Tudor, 14 Ilie, 19 Nitu.

Acest meci a facut parte din etapa 26, liga a 4-a pe Municipiul București.

Pentru roș-albaștri urmează un meci în deplasare Victoria Bucuresti – Steaua Bucuresti.

Steaua Bucuresti - Real Crangasi, scor 17-0