Steaua Bucuresti – Progresul Bucuresti 2005, scor 6-3, Cupa Romaniei

Echipa de fotbal Steaua București a câștigat partida din preliminariile Cupei României împotriva celor de la CS Progresul 2005 Bucuresti scor 6-3 (la pauza 2-1).

Cu toate că a fost o partidă cu goluri marcate de ambele echipe, steliștii nu au avut emoții mari spre victorie.

Tribuna a strâns un număr decent de suporteri steliști cu toate că meciul s-a desfășurat într-o zi de Miercuri.

Golurile echipe de fotbal Steaua București au fost marcate de: Tudose (A) – minutul 20, Caetano – minutul 30, Ilie – minutul 47, Robu – minutul 56, Medeiros – minutul 59, Medeiros – minutul 68.

Echipa de start Steaua: 12. Iancu, 5. Iordache, 4. Pădureț, 15. Stoica, 2. Manu, 6. Caetano, 8. Aldea, 16. Vîlcea, 14. Ilie, 17. Robu, 9. Medeiros.

Pentru echipa militară urmează meciul de campionat din Etapa 28: Steaua Bucuresti – AS Tricolor Bucuresti.

Steaua Bucuresti - Progresul 2005 Bucuresti, scor 6-3, Cupa Romaniei
Steaua Bucuresti – Progresul 2005 Bucuresti, scor 6-3, Cupa Romaniei