Steaua Bucuresti – Progresul 2005, scor 4-0

Echipa de fotbal Steaua Bucuresti a castigat meciul de campionat împotriva celor de la CS Progresul 2005 Bucuresti, scor 4-0 (la pauza 1-0).

Meciul s-a desfasurat pe Stadion Berceni din Comuna Berceni. Meciul s-a desfasurat în noctură și au fost prezenti peste 1000 de spectatori.

Roș-albaștrii au marcat prin: Antohi – minutul 14, Elek – minutul 62, Enceanu – minutul 65, Răsdan – minutul 71.

Echipa de start: 1. Teodor MEILA – 20. Marian NEAGU, 5. Sergiu BACTĂR, 89. Ovidiu MORARIU, 13. Adrian ILIE – 8. Andrei NEAGOE, 30. Liviu BĂJENARU, 15. Valentin BĂRBULESCU – 7. Florin RĂSDAN, 31. Robert ELEK, 11. Andrei ANTOHI.

Rezerve Steaua București: 22. Horia Iancu, 4. Valentin NEAGA, 9. Niculae, 47. Robu, 99. Niţu, 17. Mihai, 10. Enceanu.

Acest meci a facut parte din etapa 7, liga a 4-a pe Municipiul București.

Steaua - Progresul 2005, scor 4-0
Steaua – Progresul 2005, scor 4-0