Steaua Bucuresti – Progresul 2005 Bucuresti, scor 4-1

Echipa de fotbal Steaua Bucuresti a castigat meciul de campionat împotriva celor de la Progresul 2005 București, scor 4-1 (la pauza 2-0).

Meciul s-a desfasurat pe Terenul 5, din Complex Sportiv Steaua în prezența câtorva sute de suporteri steliști.

Roș albaștrii au reușit să înscrie prin: Florin Răsdan – minutul 16, Adi Vâlcea – minutul 30, Florin Răsdan – minutul 58, Alin Robu – minutul 90.

Oaspeții au reușit să înscrie în repriza a doua din penalty prin golgheterul progresului Viorel Lungu.

Echipa Steaua: 22. Iancu, 5. Iordache, 4. Pădureț, 15. Stoica, 6. Caetano, 21. Constantinescu, 16. Vîlcea, 26. Mărgărit, 10. Predescu, 7. Răsdan, 17. Robu .

Rezerve Steaua: 1. Plăcintă, 13. Andrei Nițu, 20. Bogdan Sitaru, 3. Mihai Zamfir, 11. Cosmin Mihai Dimitrie, 14. Adrian Ilie, 9. Matheus Madeiro.

Acest meci a facut parte din etapa 20, liga a 4-a pe Municipiul București.

Pentru roș-albaștri urmează un meci în deplasare, Sâmbătă, ora 15.00: ACS Unirea Politehnica – Steaua București.

Steaua Bucuresti - Progresul 2005, scor 4-1
Steaua Bucuresti – Progresul 2005, scor 4-1