Steaua Bucuresti – Popesti Leordeni, scor 0-1, Cupa Romaniei

Echipa de fotbal Steaua Bucuresti a pierdut meciul din Cupa României împotriva celor de la Popești Leordeni, scor 0-1 (la pauza 0-0).

Meciul s-a desfasurat pe Terenul 5 din Complex Sportiv Steaua fara spectatori.

Roș-albaștrii au dominat partida și au ratat foarte multe ocazii, totul a culminat cu ratarea unui penalty în minutul 90 care putea duce meciul în prelungiri, lovitura de pedeapsă a fost executată și ratată de Chipirliu. Popești Leordeni a avut un meci defensiv și a profitat de o mică eroare în apărare și a marcat prin fostul stelist Alex Mărgărit.

Echipa de start Steaua: 12. Raul Bălbărău – 16. Antonio Vlad, 4. Dean Beța, 5. Sergiu Bactăr, 13. Adrian Ilie, 8. Andrei Neagoe, 6. Mădălin Mihăescu, 7. Florin Răsdan, 10. Rareș Enceanu, 99. Vlad Niţu, 11. Andrei Antohi.

Rezerve Steaua: 22. Horia Iancu, 18. Wallace da Silva, 20. Marian Neagu, 30. Liviu Băjenaru, 15. Valentin Bărbulescu, 77. Bogdan Chipirliu, 14. Emilian Pacionel, 90. Alexandru Zaharia, 31. Robert Elek.

Pentru steliști urmează meciul din etapa 3 de campionat: Steaua București – Progresul Spartac.

Steaua Bucuresti - Popesti Leordeni, scor 0-1, Cupa Romaniei