Steaua Bucuresti – Metalul Buzau, scor 5-0

Echipa de fotbal Steaua Bucuresti a câștigat meciul de campionat împotriva celor de la Metalul Buzau, scor 5-0 (la pauza 4-0).

Echipa Steaua a dominat partida și a marcat prin Remus Chipirliu – minutul 20, Dragoș Huiban – minutul 27, Remus Chipirliu – minutul 32, Alexandru Zaharia – minutul 43, Rareș Enceanu – minutul 82.

Meciul s-a desfasurat fără spectatori.

Echipa Steaua București: Raul Bălbărău, 18. George Călinţaru, 55. Walace da Silva, 4. Dean Beţa, 14. Robert Neacșu, 90. Alexandru Zaharia, 30. Liviu Băjenaru, 8. Valentin Bărbulescu, 9. Emilian Pacionel, 11. Dragoș Huiban, 77. Remus Chipirliu.

Rezerve Steaua București: Ștefan Mușat, 89. Ovidiu Morariu, 5. Sergiu Bactăr, 16. Antonio Vlad, 7. Florin Răsdan, 47. Dragoș Nicolae, 17. Philippe Nsiah, 10. Rareș Enceanu, 6. Mădălin Mihăescu.

Acest meci a facut parte din etapa 18, liga a III-a, Seria 4.

Urmează primul baraj de promovare Mostiștea Ulmu – Steaua București pe 8 mai 2021 și retur Steaua București – Mostiștea Ulmu pe 15 mai 2021.

Steaua Bucuresti - Metalul Buzau, scor 5-0