Steaua Bucuresti – FC Voluntari, scor 1-2, AMICAL

Echipa de fotbal Steaua Bucuresti a pierdut meciul amical împotriva celor de la FC Voluntari, echipă din Liga I, scor 1-2 (la pauza 1-0).

A fost un meci echilibrat, echipa Steaua reușește să câștige prima repriză cu un gol marcat în minutul 31 de Florin Răsdan, la începutul reprizei a doua oaspeții reușesc să marcheze în câteva minute două goluri după doua greșeli în apărarea stelistă, din păcate Emilian Pacionel nu reușește să restabilească egalitatea printr-un penalty obținut în ultimele secunde ale partidei.

Meciul s-a desfășurat pe Stadionul Steaua, sâmbătă 4 septembrie 2021, fără spectatori.

Echipa Steaua Bucuresti – 22. Horia Iancu, 17. Darius Oroian, 55. Walace da Silva, 4. Dean Beţa, 13. Adrian Ilie, 20. Florin Răsdan, 30. Liviu Băjenaru, 8. Valentin Bărbulescu, 10. Rareș Enceanu, 14. Robert Neacșu, 21. Vasile Buhăescu.

Rezerve Steaua București – 1. Raul Bălbărău, 6. Mădălin Mihăescu, 9. Emilian Pacionel, 90. Alexandru Zaharia, 15. Stephan Drăghici, 18. George Călinţaru, 77. Bogdan Chipirliu, 99. Cezar Gherghiceanu, 27. Ștefan Pacionel, 11. Dragoș Huiban.

Pentru militari urmează pe 11 septembrie 2021 meciul de campionat din etapa 6: FC Unirea Dej – Steaua București.

Steaua Bucuresti - FC Voluntari, scor 1-2
Steaua Bucuresti – FC Voluntari, scor 1-2