Steaua Bucuresti – FC Fcsb 2, scor 1-1

Echipa de fotbal Steaua Bucuresti a remizat în meciul de campionat împotriva celor de la Fotbal Club Fcsb 2, scor 1-1 (la pauza 0-0).

Echipa Steaua a marcat prin Dragoș Huiban în minutul 93. În prima repriză arbitrul a anulat un gol valabil pentru Steaua. Meciul a fost sub controlul echipei Steaua București, totuși oaspeții FC Fcsb 2 au reușit să deschidă scorul prin Alexandru Buziuc în minutul 73.

Meciul s-a desfasurat fără spectatori. Dar aproximativ 1000 de suporteri steliști au așteptat autocarul echipei de fotbal Steaua București în fața Complexului Sportiv Steaua realizând o atmosferă magică.

Prin determinare, spirit de luptă și orgoliu, steliștii au reușit să țină piept oaspeților care au venit cu mulți jucători din Liga I.

Echipa de fotbal Steaua: 1. Ștefan Mușat – 18. George Călințaru, 55. Walace da Silva, 4. Dean Beța, 13. Adrian Ilie – 10. Rareș Enceanu, 8. Valentin Bărbulescu – 7. Florin Răsdan, 77. Remus Chipirliu, 9. Emilian Pacionel – 17. Philippe Nsiah.

Rezerve Steaua: 12. Raul Bălbărău, 14. Robert Neacșu, 16. Antonio Vlad, 30. Liviu Băjenaru, 6. Mădălin Mihăescu, 11. Dragoș Huiban, 31. Cezar Mihalache, 90. Alexandru Zaharia, 89. Ovidiu Morariu

Acest meci a facut parte din etapa 11, liga a III-a, Seria 4.

Urmează meciul AFC Progresul 1944 Spartac – Steaua București.

Steaua Bucuresti FC Fcsb 2 scor 1-1
Steaua Bucuresti – FC Fcsb 2 scor 1-1