Steaua Bucuresti – FC Asalt Bucuresti, scor 12-0, AMICAL

Echipa de fotbal Steaua Bucuresti a castigat meciul amical de pe teren propriu cu FC Asalt Bucuresti, scor 12-0 (la pauza 5-0).

Meciul s-a desfasurat Miercuri 1 August 2018 pe Teren 5 din Complex Sportiv Steaua, ploaia s-a risipit pe durata partidei de fotbal, au fost prezenți vreo 200 de suporteri stelisti.

Roș albaștrii au reușit să înscrie prin: Androne Daniel – minutul 14,  Alin Predescu – minutul 24 (penalty),  Alin Predescu – minutul 33, Alin Predescu – minutul 40, Daniel Tîrnăcop – minutul 42, Adi Ilie – minutul 44, Florin Răsdan – minutul 51, Cătălin Mirea – minutul 65, Alin Robu – minutul 67, Cătălin Mirea – minutul 78, Alin Robu – minutul 84, Cătălin Mirea – minutul 85.

Echipa Steaua a dominat fără probleme întreaga partidă reușind un meci foarte bun împotriva ocupantei locului 6 din sezonul trecut.

Echipa Steaua Bucuresti: Iancu – Vilcea, Paduret, Andone, Iordache – Constantinescu, Olaru, Petcu – Ilie, Tirnacop, Predescu

Pentru steliști urmează al treilea meci amical Steaua București – Progresu Spartac, Sâmbătă – 4 August 2018, de la ora 10.30 pe Teren 5 din Complex Sportiv Steaua.

Steaua Bucuresti - FC Asalt, amical 12-0

Steaua Bucuresti – FC Asalt, amical 12-0