Steaua Bucuresti – Dacia Unirea Braila, scor 5-2

Echipa de fotbal Steaua Bucuresti a câștigat al treilea meci din campionat împotriva celor de la Dacia Unirea Brăila, scor 5-2 (la pauza 2-1).

A fost un meci dominat de echipa Steaua, totuși nu trebuie ignorate nici gafele din apărare care sperăm să nu se mai repete.

Echipa Steaua a marcat prin: Bogdan Chipirliu – minutul 3, Bogdan Ghipirliu – minutul 44, Vasile Buhăescu – minutul 57, Dragoș Huiban – minutul 67, Dragoș Huiban – minutul 90.

Suporterii echipei Steaua Bucuresti au realizat o atmosferă frumoasă. Au fost prezenți aproximativ 3000 de spectatori, de remarcat prezența multor copii în tribune.

Echipa Steaua București: 1. Raul Bălbărău, 17. Darius Oroian, 55. Walace da Silva, 4. Dean Beţa, 13. Adrian Ilie, 8. Valentin Bărbulescu, 30. Liviu Băjenaru, 9. Emilian Pacionel, 20. Florin Răsdan, 21. Vasile Buhăescu, 77. Bogdan Chipirliu.

Rezerve Steaua București: Horia Iancu, 19. Andrei Zătreanu, 11. Dragoș Huiban, 18. George Călinţaru, 89. Ovidiu Morariu, 15. Stephan Drăghici, 6. Mădălin Mihăescu, 10. Rareș Enceanu, 90. Alexandru Zaharia.

Acest meci a făcut parte din Etapa 3, Liga 2.

Urmează meciul din Cupa României – miercuri, de la ora 17.00, Progresul Spartac – Steaua București apoi Etapa 4 de campionat – duminică, de la ora 16:00, AFC Unirea 04 Slobozia – Steaua București.

Steaua Bucuresti - Dacia Unirea Braila, scor 5-2