Steaua Bucuresti – CSM Focsani, scor 2-2, AMICAL

Echipa de fotbal Steaua Bucuresti a remizat în al treilea meci de pregătire din anul 2020 împotriva echipei CSM Focșani cu scor 2-2 (la pauza 2-1).

Pe lângă Terenului 6 din Complex Sportiv Steaua au asistat aproximativ 200 de suporteri steliști.

Golurile echipei Steaua au fost marcate de:  Alin Robu – minutul 39, Enceanu – minutul 42. Oaspeții au marcat prin Stancu în minutul 41 și Pădineanu în minutul 81.

Echipa de start Steaua: 1. Teodor MEILĂ, 89. Ovidiu MORARIU, 20. Marian NEAGU, 5. Sergiu BACTĂR, 13. Adrian ILIE, 15. Valentin BĂRBULESCU, 8. Andrei NEAGOE, 47. Alin ROBU, 10. Rareș ENCEANU, 31. Robert ELEK, 7. Florin RĂSDAN.

Rezerve Steaua: 22. Iancu, 17. Mihai, 6. Mihăescu, 30. Băjenaru, 90. Zaharia, 11. Antohi, 99. Niţu, 4. Neaga, 16. Ban, 9. Niculae.

Steaua Bucuresti - CSM Focsani, scor 2-2
Steaua Bucuresti – CSM Focsani, scor 2-2