Steaua Bucuresti – CSM Alexandria, scor 4-0, AMICAL

Echipa de fotbal Steaua Bucuresti a castigat al doilea meci de pregătire din anul 2020 împotriva echipei CSM Alexandria cu scor 4-0 (la pauza 2-0).

În jurul Terenului 4 din Complex Sportiv Steaua au asistat câteva zeci de suporteri steliști. Terenul 4 este acoperit cu suprafață sintetică și recent renovat.

Golurile echipei Steaua au fost marcate de:  Mihai – minutul 24, Enceanu – minutul 41, Răsdan – minutul 69, Niculae – minutul 84.

Echipa de start Steaua: 22. Horia IANCU, 89. Ovidiu MORARIU, 20. Marian NEAGU, 17. Cosmin MIHAI, 15. Valentin BĂRBULESCU, 10. Rareș ENCEANU, 90. Alexandru ZAHARIA, 30. Liviu BĂJENARU, 9. Valentin NICULAE, 99. Vlad NIŢU, 11. Andrei ANTOHI.

Rezerve Steaua: 1. Meilă, 5. Bactăr, 13. Ilie, 4. Neaga, 7. Răsdan, 47. Robu, 16. Ban, 31. Elek, 8. Neagoe.

Steaua - CSM Alexandria, scor 4-0
Steaua – CSM Alexandria, scor 4-0