Steaua Bucuresti – CS Tunari, scor 3-0, AMICAL

Echipa de fotbal Steaua Bucuresti a câștigat al patrulea meci de pregătire din anul 2020 împotriva echipei CS Tunari cu scor 3-0 (la pauza 1-0).

Pe lângă Terenului 6 din Complex Sportiv Steaua au asistat câteva zici de suporteri steliști dar și conducerea în frunte cu comandantul Clubului Steaua domnul Colonel Mădălin Hincu alături de legendele stelei Stefan Iovan și Marius Lăcătuș.

Golurile echipei Steaua au fost marcate de: Zaharia – minutul 13, Răsdan – minutul 48, Elek – minutul 90.

Echipa de start Steaua: 22. Horia IANCU, 17. Cosmin MIHAI, 20. Marian NEAGU, 5. Sergiu BACTĂR, 9. Valentin NICULAE, 8. Andrei NEAGOE, 30. Liviu BĂJENARU, 47. Alin ROBU, 31. Robert ELEK, 11. Andrei ANTOHI, 90. Alexandru ZAHARIA.

Rezerve Steaua: 1. Meilă, 89. Morariu, 15. Bărbulescu, 10. Enceanu, 7. Răsdan, 13. Ilie, 99. Niţu, 4. Neaga, 16. Ban.

Steaua Bucuresti - CS Tunari, scor 3-0
Steaua Bucuresti – CS Tunari, scor 3-0