Steaua Bucuresti – CS Afumati, scor 2-0

Echipa de fotbal Steaua București învinge, pe teren propriu în turul barajului de promovare în Liga 2, echipa CS Afumati cu scor 2-0 (la pauză 2-0).

Steliștii au avut tot meciul sub control dar și oaspeții au avut un joc bun.

Echipa Steaua reușește să deschidă scorul prin Alexandru Zaharia în minutul 6 și consolidează avantajul prin Remus Chipirliu în minutul 28.

Meciul s-a jucat cu 200 de spectatori în tribune (cu certificat de vaccinare sau test negativ) și aproximativ 2000 de suporteri steliști pe terenul secundar de rugby. Suporterii din Peluza Sud Steaua au cântat și au realizat o atmosferă excepțională pe toată durata partidei.

Echipa Steaua: 12. Raul Bălbărău, 18. George Călinţaru, 55. Walace da Silva, 4. Dean Beţa, 90. Alexandru Zaharia, 30. Liviu Băjenaru, 13. Adrian Ilie, 8. Valentin Bărbulescu, 9. Emilian Pacionel, 11. Dragoș Huiban, 77. Remus Chipirliu.

Rezerve Steaua: 1. Ștefan Mușat, 89. Ovidiu Morariu, 16. Antonio Vlad, 17. Philippe Nsiah, 5. Sergiu Bactăr, 6. Mădălin Mihăescu, 7. Florin Răsdan, 10. Rareș Enceanu, 31. Cezar Mihalache, 14. Robert Neacșu.

Urmează meciul retur CS Afumați – Steaua București, Duminică 30 mai 2021, ora 18.00, pe Stadionul Comunal din Afumați.

Câștigătoarea acestui baraj va promova în Liga 2.

Steaua Bucuresti - CS Afumati, scor 2-0