Steaua Bucuresti – Bucharest United, scor 4-1

Echipa de fotbal Steaua Bucuresti a castigat meciul de campionat împotriva celor de la ACS Bucharest United, scor 4-1 (la pauza 3-0).

Meciul s-a desfasurat pe Stadion Berceni din comuna Berceni cu peste 1000 de suporteri în tribune cu toate că a fost o vreme foarte rece și ploioasă.

Roș-albaștrii au marcat prin: Antohi – minutul 11, Neagoe – minutul 24, Elek – minutul 43, Antohi – minutul 57, Aldea – minutul 73.

Echipa de start: Teodor MEILĂ, 20. Marian NEAGU, 5. Sergiu BACTĂR, 89. Ovidiu MORARIU, 13. Adrian ILIE – 8. Andrei NEAGOE, 10. Rareș ENCEANU, 15. Valentin BĂRBULESCU – 7. Florin RĂSDAN, 31. Robert ELEK, 11. Andrei ANTOHI.

Rezerve Steaua București: 22. Iancu, 4. Neaga, 9. Niculae, 47. Robu, 99. Niţu, 17. Mihai, 30. Băjenaru.

Acest meci a facut parte din etapa 15, liga a 4-a pe Municipiul București.

Steaua Bucuresti - Bucharest United, scor 4-1