Steaua Bucuresti – Avantul Floresti, scor 11-0, AMICAL

Echipa de fotbal Steaua Bucuresti a castigat meciul amical de pe teren propriu cu Avantul Floresti, scor 11-0 (la pauza 5-0).

Meciul s-a desfasurat pe Teren 5 din Complex Sportiv Steaua, vremea a fost frumoasă și au fost prezenți mulți suporteri stelisti.

Roș albaștrii au reușit să înscrie prin: Cătălin Mirea – minutul 13, Ghită Constantinescu – minutul 22, Daniel Târnăcop – minutul 40, Cătălin Mirea – minutul 45, Florin Răsdan – minutul 45, Rares Popa – minutul 55, Alin Predescu – minutul 57, Alin Robu – minutul 62, Alin Predescu – minutul 71, Alin Robu – minutul 73, Alin Robu – minutul 84.

Echipa Steaua a dominat fără probleme întreaga partidă reușind un excelent start după reunirea lotului de fotbal.

Echipa de start Steaua Bucuresti: 1. Horia Iancu (cpt.) – 16. Adi Vilcea, 20. Bogdan Sitaru, 27. Daniel Andone, 6. Alin Iordache – 26. Alexandru Margarit, 19. Vlad Nitu, 21. Ghita Constantinescu, 17. Florin Rasdan – 9. Catalin Mirea, 11. Daniel Tirnacop

Rezerve Steaua Bucuresti: Alin Predescu, Claudiu Chis, Stefan Paduret, Mihai Butoi, Alin Robu, Mihai Olaru, Cristi Jitaru, Adi Ilie, Giovani Petcu, Marius „Tigru” Ioana, Rares Popa, Alexandru Vlase

Pentru steliști urmează al doilea meci amical Steaua București – FC Asalt, Miercuri – 1 August 2018, de la ora 18.00.

Steaua - Avantul Floresti, 11-0 amical

Steaua – Avantul Floresti, 11-0 amical