Steaua Bucuresti – AS Romprim, scor 9-0

Echipa de fotbal Steaua Bucuresti a castigat meciul de campionat împotriva celor de la AS Romprim București, scor 9-0 (la pauza 3-0).

Meciul s-a desfasurat pe Terenul 5, din Complex Sportiv Steaua în prezența câtorva sute de suporteri steliști cu toate că a fost o zi de Vineri.

Roș albaștrii au reușit să înscrie prin: Alin Robu – minutul 12, Alin Predescu – minutul 27, Alin Predescu – minutul 44, Alin Robu – minutul 50, Alin Robu – minutul 69, Alexandru Mărgărit – minutul 78, Alin Robu – minutul 81, Cosmin Dimitrie Mihai – minutul 82, Alexandru Mărgărit – minutul 84.

Echipa Steaua: 1. Mihai Plăcintă – 5. Alin Iordache, 4. Ștefan Pădureț, 15. Radu Stoica, 6. Lucas – 21. Ghiță Constantinescu, 11. Cosmin Mihai – 14. Adrian Ilie, 10. Alin Predescu (cpt.), 17. Alin Robu – 9. Matheus.

Rezerve Steaua: Alexandru Drăgușin – Alexandru Ogică, Mihai Zamfir, Alexandru Tudor, Andrei Nițu, Vlad Nițu, Claudiu Moisie, Alexandru Mărgărit.

În aceeași etapă, CS FC Dinamo a remizat cu AC CS Carmen București, scor 1-1, un rezultat avantajos pentru Steaua, care se îndepărtează la 4 puncte de ocupanta locului 2 în clasament.

Experimentatul atacant Marius Pena care este în tratative pentru a semna cu echipa de fotbal Steaua București a fost prezent ca spectator la acestă partidă.

Acest meci a facut parte din etapa 19, liga a 4-a pe Municipiul București.

Pentru roș-albaștri urmează un meci tot pe teren propriu, Miercuri, ora 15.00: Steaua București – Progresul 2005 București.

Steaua Bucuresti - AS Romprim, scor 9-0