Steaua Bucuresti – Argesul Mihailesti, scor 8-1

In primul meci din grupa de baraj pentru Liga 3, echipa de fotbal Steaua Bucuresti a reusit o frumoasa victorie impotriva celor de la Argesul Mihailesti, scor 8-1 (la pauza 2-1).

Partida s-a desfasurat pe Stadionul din Comuna Modelu din Judetul Calarasi.

Meciul s-a jucat fara spectatori in tribune din cauza pandemiei cu CoronaVirus. Totusi pe langa stadion au asistat aproximativ 300 de suporteri stelisti care au realizat o atmosfera extraordinara pe tot parcursul partidei (cantece, torte, fumigene, etc.). La finalul partidei suporterii stelisti au dat dovada de spirit civic si au strans toate sticlele iar la sugestia jandarmerei si în lipsa unei pubele de gunoi au fost puse într-o gramadă organizată.

Echipa de fotbal Steaua a marcat prin: Rotaru – minutul 23, Morariu – minutul 3, Bărbulescu – minutul 34, Răsdan – minutul 53, Băjenaru – minutul 55, Antohi – minutul 63′, Antohi – minutul 73, Niţu – minutul 78, Robu – minutul 92.

Urmeaza al doilea meci din grupa: Steaua Bucuresti – AS FC Bărăganul Ciulnița, miercuri 5 august 2020, ora 17.00, tot pe Stadionul din Comuna Modelu din Judetul Calarasi.

Steaua Bucuresti - Argesul Mihailesti, scor 8-1