Steaua Bucuresti – AFC Rapid, scor 10-2

Echipa de fotbal Steaua Bucuresti a castigat meciul de campionat împotriva celor de la AFC Rapid Bucuresti, scor 10-2 (la pauza 6-0).

Meciul s-a desfasurat pe Terenul 6 din Complex Sportiv Steaua fără spectatori.

Roș-albaștrii au marcat prin:  Băjenaru – minutul 4, Bactăr – minutul 11, Niculae – minutul 17, Niculae – minutul 24, Niculae – minutul 28, Niculae – minutul 34, Băjenaru – minutul 52, Neagoe – minutul 67, Elek – minutul 75, Elek – minutul 90. Oaspeții au marcat două goluri, ambele din penalty, prin: Pop – minutul 54, Stan – minutul 82.

Echipa de start: 22. Horia IANCU, 4. Valentin NEAGA, 20. Marian NEAGU, 17. Cosmin MIHAI 5. Sergiu BACTĂR, 10. Rareș ENCEANU, 30. Liviu BĂJENARU, 8. Andrei NEAGOE, 9. Valentin NICULAE, 31. Robert ELEK, 99. Vlad NIŢU.

Rezerve Steaua București: 1. Meilă, 89. Morariu, 13. Ilie, 7. Răsdan, 11. Antohi, 47. Robu 16. Ban.

Acest meci a facut parte din etapa 16, liga a 4-a pe Municipiul București.

Urmează meciul din Cupa României: Steaua București – AFC Asalt, miercuri 4 decembrie 2019.

Steaua Bucuresti - AFC Rapid, scor 10-2