Steaua Bucuresti – AFC Metalul Buzau, scor 5-1, AMICAL

Echipa de fotbal Steaua Bucuresti a câștigat al cincilea meci de pregătire din anul 2020 împotriva echipei AFC Metalul Buzău cu scor 5-1 (la pauza 0-1).

Pe lângă Terenului 6 din Complex Sportiv Steaua au asistat câteva zici de suporteri steliști dar și conducerea în frunte cu comandantul Clubului Steaua domnul Colonel Mădălin Hincu și fostul comandant domnul Colonel Pompiliu-Bixi Mocanu.

Golurile echipei Steaua au fost marcate de:  Andrei Antohi – minutul 64, Ovidiu Morariu – minutul 70, Florin Răsdan – minutul 77, Florin Răsdan – minutul 80, Cosmin Mihai – minutul 85.

Echipa Steaua a dominat prima repriză, a avut multe ocazii, dar oaspeții au reușit să deschidă scorul după o lovitură liberă și o reluare imparabilă din careu. În a doua repriză ocaziile echipei Steaua au avut și finalizare. S-a încheiat campania de pregătire cu rezultate foarte bune. Urmează primul meci oficial din acest an, pe data de 28 februarie 2020 în deplasare la CS FC Dinamo, meciul face parte din Etapa 17 de campionat.

Echipa de start Steaua: 1. Teodor MEILĂ, 89. Ovidiu MORARIU, 20. Marian NEAGU, 5. Sergiu BACTĂR, 13. Adrian ILIE, 15. Valentin BĂRBULESCU, 30. Liviu BĂJENARU, 9. Valentin NICULAE, 11. Andrei ANTOHI, 7. Florin RĂSDAN, 99. Vlad NIŢU.

Rezerve Steaua: 22. Horia Iancu, 17. Mihai, 47. Robu, 18. Zaharia, 4. Neaga, 16. Ban, 8. Neagoe.

Steaua Bucuresti - Metalul Buzau, scor 5-1
Steaua Bucuresti – Metalul Buzau, scor 5-1