Steaua Bucuresti – ACS FC Dinamo Bucuresti, scor 1-1, Etapa 1 Play Off

Echipa de fotbal Steaua Bucuresti a remizat cu ACS FC Dinamo, scor 1-1 (la pauza 0-1).

Meciul s-a desfasurat pe Stadion Valentin Stănescu (Giulești), în prezența a 1000 de suporteri steliști. Steliștii au cântat pe toată durata partidei.

Dinamoviștii au reușit să deschidă scorul în minutul 30 după o gravă eroare în apărearea echipei Steaua.

Roș albaștrii au reușit să egaleze în minutul 63 prin Camara după o pasă de la Patranoiu.

Iată primul 11 al Stelei în meciul cu  ACS FC Dinamo: 22.Horia Iancu (cpt.) – 4. Ştefan Pădureţ, 20. Bogdan Sitaru, 5. Eduard Radu – 24. Cristian Jitaru, 21. Ghiţă Constantinescu, 16. Adrian Vîlcea, 17. Florin Răsdan – 13. Abdou Camara, 9.Cătălin Mirea, 10. Alin Predescu

Acest meci a facut parte din Etapa I Play Off, liga a 4-a pe Municipiul București.

Un meci în care jucătorii echipei Steaua au jucat fără incisivitate, cu greșeli la controlul balonului și fără inspirație la construcție.

Nu am văzut suficientă determinare, ba chiar de multe ori jucătorii steliști nu au alergat suficient sau chiar deloc pentru recuperarea mingilor.

Chiar dacă am făcut un meci egal sunt aceleași șanse pentru câștigare Play Off Liga 4 deoarece oricum trebuie să învingem principala contracanditată Academia Rapid în meciul direct.

Sunt optimist și sigur că flacăra stelistă urmează să se aprindă în inimile jucătorilor iar echipa Steaua București va câștiga grupa de Play Off Liga 4.

Eu nu îl văd ca pe un pas greşit. Oricum, obligaţia noastră era să câştigăm ultimul meci. Acum, singura diferenţă este că suntem obligaţi să câştigăm meciul cu Tricolor pentru a rămâne în calculele calificării. Nu ştiu cine a inventat acest sistem de play-off în Liga a IV-a. Este absurd. E mult mai dificil decât în Liga I, dacă faci un pas greşit, e foarte greu să recuperezi. Oricum, Steaua este mai puternică decât Rapid, cu siguranţă. A declarat antrenorul Stelei, Ion Ion, conform Telekom Sport.

Pentru steliști urmează Etapa II de Play Off: Steaua București – AS Tricolor București.

Steaua - Dinamo, Play Off, scor 1-1

Steaua – Dinamo, Play Off, scor 1-1