Steaua Bucuresti – ACS Electrica, scor 18-0

Echipa de fotbal Steaua Bucuresti a castigat meciul de campionat împotriva celor de la ACS Electrica Bucuresti, scor 18-0 (la pauza 8-0).

Meciul s-a desfasurat pe Terenul 5 din Complex Sportiv Steaua in prezenta a peste 1500 de suporteri stelisti care au realizat o atmosfera exceptionala.

Roș-albaștrii au marcat prin:  Florin Rasdan – minutul 5, Andrei Antohi – minutul 9, Andrei Antohi – minutul 12, Andrei Antohi – minutul 19, Andrei Antohi – minutul 27, Rareș Enceanu – minutul 29, Andrei Antohi – minutul 44, Alexandru Zaharia – minutul 45, Florin Rasdan – minutul 55, Alin Robu – minutul 55, Florin Rasdan – minutul 58, Florin Rasdan – minutul 64, Rareș Enceanu – minutul 68,  Rareș Enceanu – minutul 73, Mihăescu –minutul 76, Alexandru Zaharia – minutul 78, Băjenaru – minutul 87, Elek – minutul 90.

Echipa de start Steaua: 22. Horia IANCU, 89. Ovidiu MORARIU, 20. Marian NEAGU, 5. Sergiu BACTĂR, 13. Adrian ILIE, 15. Valentin BĂRBULESCU, 8. Andrei NEAGOE, 10. Rareș ENCEANU, 11. Andrei ANTOHI, 7. Florin RĂSDAN, 90. Alexandru ZAHARIA.

Rezerve Steaua București: 1. Radu, 31. Elek, 6. Mihăescu, 30. Băjenaru, 47. Robu, 9. Niculae, 99. Niţu.

Acest meci a facut parte din etapa 18, liga a 4-a pe Municipiul București.

Urmează meciul  ACS Unirea Politehnica – Steaua.

Steaua - Electrica, scor 18-0
Steaua – Electrica, scor 18-0