Steaua – Asalt, scor 9-0, Cupa Romaniei

Echipa de fotbal Steaua București a câștigat partida din Cupa României împotriva celor de la AFC Asalt București scor 9-0 (la pauza 4-0).

Meciu s-a desfășurat fără spectatori pe Terenul 6 din Complex Sportiv Steaua.

Golurile echipei de fotbal Steaua București au fost marcate de: Robert Elek -minutul 13, Antohi – minutul 23, Niculae – minutul 31, Răsdan – minutul 33, Răsdan – minutul 48, Niţu – minutul 67, Robert Elek – minutu 73, Băjenaru – minutul 77, Robert Elek – minutul 90.

Echipa de start Steaua: 1. Teodor MEILĂ, 20. Marian NEAGU, 17. Cosmin MIHAI 5. Sergiu BACTĂR, 13. Adrian ILIE, 30. Liviu BĂJENARU, 8. Andrei NEAGOE, 7 . Florin RĂSDAN 9. Valentin NICULAE, 31. Robert ELEK, 11. Andrei ANTOHI.

Rezerve Steaua: 22. Iancu, 89. Morariu, 16. Ban, 4. Neaga, 10. Enceanu, 99. Nițu, 47. Robu.

Steaua Bucuresti - AFC Asalt, scor 9-0, Cupa Romaniei
Steaua Bucuresti – AFC Asalt, scor 9-0, Cupa Romaniei