Rezultate Steaua meciuri amicale cantonament Antalya

Rezultatele echipei de fotbal Steaua București în meciurile amicale din cantonamentul din Antalya (Turcia) sunt:

Steaua – FC Tom Tomsk (Rusia, liga 2), scor 1-0 A înscris Adrian Vîlcea din pasa lui Adrian Ilie.

Steaua – Cekmekoy (Turcia, Liga 3), scor 1-1 (întrerupt în minutul 68).
Pentru echipa de fotbal Steaua a înscris Alex Mărgărit din pasa lui Matheus Medeiros, în minutul 60.

Steaua – FC Baltika (Rusia, Liga 2), scor 0-7.

Steaua – FK Belusa (Slovacia, Liga 3), scor 1-0. Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de către Alin Predescu, în minutul 43.

Steaua – Yenisey Krasnodarsk U21 (Rusia), scor 1-1. Gol steliștilor a fost marcat de Adrian Ilie, direct din corner.

Steaua – ȚSKA Moscova II (Rusia), scor 2-1. Golurile echipei roș-albastre au fost înscrise de către Andrei Predescu (minutul 43) și Alin Robu (minutul 87).

Câteva concluzii de la domnul Marius Lăcătuș – antrenorul echipei de fotbal Steaua Bucuresti, la finalul stagiului de pregatire din Antalya, într-un interviu realizat de Steaua TV.

Turul de campionat pentru militari începe cu un meci în deplasare Carmen București – Steaua București, Sâmbătă 2 Martie, ora 15.00.