Progresul Spartac – Steaua Bucuresti, scor 0-2

Echipa de fotbal Steaua Bucuresti a câștigat meciul de campionat împotriva celor de la Progresul 1944 Spartac Bucuresti, scor 0-2 (la pauza 0-1).

Echipa Steaua a dominat partida și a marcat din două faze fixe prin: Dragoş Huiban – minutul 25 (a înscris din apropierea liniei porții, după ce mingea şutată de Pacionel din lovitură liberă a lovit transversala), Dragoş Huiban – minutul 56 (marchează cu capul după o centrare perfectă a lui George Călințaru). Gazdele au prezentat un joc disciplinat cu o echipă tânără și omogenă dornică să facă o figură frumoasă în fața echipei steliste.

Meciul s-a desfasurat fără spectatori.

Echipa start Steaua București: 1. Ștefan Mușat, 18. George Călințaru, 55. Walace da Silva, 4. Dean Beța, 13. Adrian Ilie – 6. Mădălin Mihăescu, 10. Rareș Enceanu – 7. Florin Răsdan, 9. Emilian Pacionel, 11. Dragoș Huiban – 77. Remus Chipirliu.

Rezerve Steaua București: 12. Raul Bălbărău, 14. Robert Neacșu, 16. Antonio Vlad, 30. Liviu Băjenaru, 31. Cezar Mihalache, 90. Alexandru Zaharia, 89. Ovidiu Morariu, 5. Sergiu Bactăr, 47. Dragoș Nicolae.

Acest meci a facut parte din etapa 12, liga a III-a, Seria 4.

Urmează meciul Steaua București – SC Dinamo 1948 SA.

Progresul Spartac - Steaua Bucuresti, scor 0-2