Mostistea Ulmu – Steaua Bucuresti, scor 0-2

Echipa de fotbal Steaua București învinge, în deplasare, Mostișea Ulmu cu scor 0-2 (la pauză 0-1).

Steliștii au fost superiori pe ansamblu, totuși, echipa gazdă, avantajată de terenul propriu, un sintetic foarte dificil pentru oaspeți, a avut câteva incursiuni periculoase dar nefructificate.

Echipa Steaua reușește să deschidă scorul prin Adrian Ilie în minutul 10, imediat după începerea reprizei secunde, Emilial Pacionel obține un penalty controversat pe care îl execută cu succes în minutul 47. Ca și cum s-ar fi încercat o compensare a lucrurile la nivel de arbitraj în minutul 86 este anulat golul lui Mihalache pe motiv de offside.

Meciul s-a jucat fără spectatori dar pe lângă terenul de fotbal au reușit să-și facă prezența aproximativ o sută de suporteri steliști.

Echipa Steaua: 12. Raul Bălbărău, 18. George Călinţaru, 55. Walace da Silva, 5. Sergiu Bactăr, 90. Alexandru Zaharia, 10. Rareș Enceanu, 13. Adrian Ilie, 8. Valentin Bărbulescu, 9. Emilian Pacionel, 11. Dragoș Huiban, 17. Philippe Nsiah.

Rezerve Steaua: 1. Ștefan Mușat, 89. Ovidiu Morariu, 16. Antonio Vlad, 7. Florin Răsdan, 47. Dragoș Nicolae, 6. Mădălin Mihăescu, 30. Liviu Băjenaru, 31. Cezar Mihalache, 14. Robert Neacșu.

Urmează meciul retur Sâmbătă 15 mai 2021 pe Teren 5 din Complex Sportiv Steaua.

Mostistea Ulmu - Steaua Bucuresti, scor 0-2