Metalul Buzau – Steaua Bucuresti, scor 2-2

Echipa de fotbal Steaua Bucuresti a remizat în meciul de campionat împotriva celor de la Metalul Buzău, scor 2-2 (la pauza 1-0).

Meciul s-a desfasurat pe Stadion Cornel Negoescu fără spectatori (totuși un grup de aproximativ 10 suporteri a fost prezent să susțină echipa înainte de a intrat pe stadion).

Echipa Steaua a deschis scorul prin Emilian Pacionel dintr-o lovitură de la 11 metri în minutul 45, în repriza a doua gazdele au egalat și apoi au preluat conducerea tot printr-o lovitură de la 11 metri, ambele goluri au fost înscrise de Andrei Pavel. În minutele de prelungire echipa Steaua a reușit să restabilească egalitatea prin Florin Răsdan în minutul 94.

La echipa gazdă a evoluat și fostul jucător stelist Claudiu Zamfirescu care a avut un meci foarte bun. Defapt toate echipele din campionat când joacă împotriva echipei Steaua se mobilizează foarte bine.

Echipa de start Steaua: Raul Bălbărău, 55. Wallace Alves Da Silva, 4. Dean Beța, 13. Adrian Ilie (Cpt), 18. George Călințaru, 6. Mădălin Mihăescu, 10. Rareș Enceanu, 30. Liviu Băjenaru, 14. Emilian Pacionel, 77. Remus Chipirliu, 31. Robert Elek.

Rezerve Steaua: 22. Horia Iancu, 47. Dragoș Nicolae, 89. Ovidiu Morariu, 16. Antonio Vlad, 15. Valentin Bărbulescu, 7. Florin Răsdan, 8. Andrei Neagoe, 11. Andrei Antohi, 5. Sergiu Bactăr.

Acest meci a facut parte din etapa 9, liga a III-a, Seria 4.

Accesați link-ul următor și pentru alte impresii de la suporterii steliști despre partida Metalul Buzău – Steaua București.

Metalul Buzau - Steaua Bucuresti, scor 2-2