LPS Mircea Eliade – Steaua Bucuresti, scor 0-20

Echipa de fotbal Steaua Bucuresti a castigat meciul de campionat împotriva celor de la LPS Mircea Eliade, scor 20-0 (la pauza 5-0).

Meciul s-a desfasurat pe Stadion Progresul Spartac din Str. Vrabiei, fără spectatori.

Roș albaștrii au reușit să înscrie prin: Florin Răsdan – minutul 17, Florin Răsdan – minutul 27, Alin Predescu – minutul 37, Florin Răsdan – minutul 40, Mărgărit – minutul 41, Tîrnăcop – minutul 47, Florin Răsdan – minutul 54, Alin Predescu – minutul 57, Mihai Olariu -minutul 60, Alin Predescu – minutul 65, Alin Predescu – minutul 67, Florin Răsdan – minutul 69, Zamfir – minutul 70,  Alin Predescu – minutul 73, Florin Răsdan – minutul 74, Florin Răsdan – minutul 77, Badea – minutul 78, Florin Răsdan – minutul 78, Alin Predescu – minutul 83, Badea – minutul 88.

Un număr record de goluri marcate de un singur jucător pentru Steaua într-un meci de campionat, Florin Răsdan a înscris 8 goluri.

Iată primul 11 al Stelei: 1. Claudiu Chiș – 5. Alin Iordache, 4. Ștefan Pădureț, 20. Bogdan Sitaru, 23. Alex Ogică, 8. Alex Aldea, 21. Constantin Gheorghiță, 26. Alexandru Mărgărit, 7. Florin Răsdan, 11. Alexandru Tîrnăcop, 10. Alin Predescu.

Rezerve Steaua: 22. Horia Iancu, 24. Cristian Jitaru, 3. Mihai Zamfir, 15. Mihai Olaru, 16 . Adrian Vîlcea, 17. Alin Robu, 18. Andrei Badea.

Acest meci a facut parte din etapa 9, liga a 4-a pe Municipiul București.

Pentru steliști urmează un meci pe teren propriu: Steaua București – AFC Rapid.

Mircea Eliade - Steaua Bucuresti, scor 0-20

Mircea Eliade – Steaua Bucuresti, scor 0-20