FC Brasov – Steaua, scor 0-1

Echipa de fotbal Steaua Bucuresti a câștigat meciul de campionat împotriva celor de la FC Brașov, scor 0-1 (la pauza 0-0).

Roș-albaștrii au dominat meciul iar Bogdan Chipirliu a înscris golul victoriei în minutul 56, gazdele au forțat egalarea în ultimele minute ale partidei dar fără succes. De remarcat faptul că Adrian Popa a fost titular și a avut un meci bun.

Cei 500 de suporteri steliști prezenți la acest meci au cântat pe toată durata partidei și au avut mai multe momente de coregrafie.

Echipă Steaua: 1. Raul Bălbărău, 18. George Călinţaru, 55. Walace da Silva, 4. Dean Beţa, 13. Adrian Ilie, 88. Adi Popa, 32. Claudiu Donose, 27. Ștefan Pacionel, 8. Valentin Bărbulescu, 77. Bogdan Chipirliu, 11. Dragoș Huiban.

Rezerve Steaua: 22. Horia Iancu, 90. Alexandru Zaharia, 89. Ovidiu Morariu, 17. Darius Oroian, 6. Mădălin Mihăescu, 20. Florin Răsdan, 10. Rareş Enceanu, 30. Liviu Băjenaru, 99. Cezar Gherghiceanu.

Acest meci a făcut parte din Etapa 8, Liga 2.

FC Brasov - Steaua Bucuresti, scor 0-1
FC Brasov – Steaua Bucuresti, scor 0-1