Dinamo II Bucuresti – Steaua Bucuresti, scor 1-3

Echipa de fotbal Steaua Bucuresti a castigat meciul de campionat împotriva celor de la Dinamo 1948 II Bucuresti, scor 1-3 (la pauza 1-3).

Meciul s-a desfasurat pe Stadionul Dinamo din Sos. Stefan cel Mare fără spectatori.

Roș-albaștrii au marcat prin:  Wallace da Silva – minutul 11, Wallace da Silva – minutul 32, Dragoș Nicolae – minutul 44.

In a doua repriza Steaua a ratat două penalty, primul prin Răzdan iar al doilea prin Antohi. Echipa gazdă a reușit să marcheze în a doua repriză din penalty în minutul 86 prin Geani Crețu.

Echipa de start Steaua: 2. Raul BĂLBĂRĂU, 55. Wallace da SILVA, 18. George CĂLINŢARU, 5. Sergiu BACTĂR, 13. Adrian ILIE, 15. Valentin BĂRBULESCU, 10. Rareş ENCEANU, 47. Dragoş NICOLAE, 7. Florin RĂSDAN, 90. Alexandru ZAHARIA, 11. Andrei ANTOHI.

Rezerve Steaua: 30. Băjenaru, 8. Neagoe, 99. Niţu, 17. Udeanu.

Acest meci a facut parte din etapa 4, liga a III-a, Seria 4.

Echipa Steaua a jucat cu efectiv redus deoarece 9 jucători + 1 staf tehnic au fost depistați pozitiv la testele pentru Covid-19.

Dinamo 2 - Steaua, scor 1-3
Dinamo 2 – Steaua, scor 1-3