CS Balotesti – Steaua Bucuresti, scor 1-5

Echipa de fotbal Steaua Bucuresti a câștigat meciul de campionat împotriva celor de la CS Balotești, scor 1-5 (la pauza 3-0).

Echipa Steaua a marcat prin: Remus Chipirliu – minutul 11, Rareș Enceanu – minutul 26, Rareș Enceanu – minutul 38, Rareș Enceanu – minutul 84, George Calințaru – minutul 86. Gazdele au marcat din penalty prin Alexandru Iordan în minutul 54.

Meciul s-a desfasurat fără spectatori.

Echipa start Steaua București: 1. Ștefan Mușat, 18. George Călințaru, 4. Dean Beța (Ovidiu Morariu 87′), 5. Sergiu Bactăr, 13. Adrian Ilie, 15. Valentin Bărbulescu (cpt) (Andrei Neagoe 87′), 30. Liviu Băjenaru, 10. Rareș Enceanu, 7. Florin Răsdan (Robert Elek 75′), 14. Emilian Pacionel (Dragoș Nicolae 87′), 77. Remus Chipirliu (Vlad Niţu 90′).

Rezerve Steaua București: 12. Raul Bălbărău, 47. Dragoș Nicolae, 89. Ovidiu Morariu, 16. Antonio Vlad, 55. Walace Alves da Silva, 20. Marian Neagu, 8. Andrei Neagoe, 31. Robert Elek, 99. Vlad Nițu.

Acest meci a facut parte din etapa 10, liga a III-a, Seria 4.

Urmează pauza competițională unde vor fi cantonamente și meciuri amicale până în luna martie 2021 când se va relua campionatul.

CS Balotesti - Steaua Bucuresti, scor 1-5