Concordia Chiajna 2 – Steaua Bucuresti, scor 0-5

Echipa de fotbal Steaua Bucuresti a câștigat meciul de campionat împotriva celor de la Concordia Chiajna II, scor 0-5 (la pauza 0-2). Cu acest rezultat echipa Steaua București este matematic calificată la barajul de promovare în Liga 2 cu trei etape înainte de încheierea campionatului.

Echipa Steaua a controlat tehnico-tactic toată partida și a marcat prin: Alexandru Zaharia minutul 10, Remus Chipirliu – minutul 24, Remus Chipirliu – minutul 60, Florin Răsdan – minutul 89, Emilian Pacionel – minutul 92.

Meciul s-a desfasurat fără spectatori.

Echipa start Steaua București: Ștefan Mușat, 18. George Călinţaru, 55. Walace da Silva, 16. Antonio Vlad, 13. Adrian Ilie, 6. Mădălin Mihăescu, 30. Liviu Băjenaru, 7. Florin Răsdan, 90. Alexandru Zaharia, 17. Philippe Nsiah, 77. Remus Chipirliu.

Rezerve Steaua București: Horia Iancu, 10. Rareș Enceanu, 14. Robert Neacșu, 99. Vlad Niţu, 9. Emilian Pacionel, 89. Ovidiu Morariu, 5. Sergiu Bactăr, 8. Valentin Bărbulescu, 11. Dragoș Huiban. Antrenor: Daniel Oprița

Acest meci a facut parte din etapa 15, liga a III-a, Seria 4.

Urmează meciul de campionat Steaua București – Fotbal Club Rapid 2.

Concordia Chijna II - Steaua Bucuresti, scor 0-5
Concordia Chijna II – Steaua Bucuresti, scor 0-5