AS Romprim – Steaua Bucuresti, scor 1-6

Echipa de fotbal Steaua Bucuresti a castigat meciul de campionat împotriva celor de la AS Romprim Bucuresti, scor 1-6 (la pauza 0-3).

Meciul s-a desfasurat pe Stadion Romprim fără spectatori pe o vreme ploioasă.

Roș-albaștrii au marcat prin: Enceanu – minutul 13, Antohi – minutul 36, Enceanu – minutul 44, Elek – minutul 64, Băjenaru – minutul 73, Elek – minutul 76. Gazdele au marcat golul de onoare prin Mehmed Cetin în minutul 85 printr-un contraatac pe fondul unei apărări steliste foarte avansate.

Echipa de start: Horia IANCU – 20. Marian NEAGU, 5. Sergiu BACTĂR, 89. Ovidiu MORARIU, 17. Cosmin MIHAI – 8. Andrei NEAGOE, 30. Liviu BĂJENARU, 10. Rareş ENCEANU – 7. Florin RĂSDAN, 31. Robert ELEK, 11. Andrei ANTOHI.

Rezerve Steaua București: 1. Meilă, 4. Neaga, 9. Niculae, 13. Ilie, 99. Niţu, 15. Bărbulescu, 3. Miu.

Acest meci a facut parte din etapa 8, liga a 4-a pe Municipiul București.

AS Romprim - Steaua, scor 1-6
AS Romprim – Steaua, scor 1-6