AFC Rapid – Steaua, scor 1-10

Echipa de fotbal Steaua Bucuresti a castigat meciul de campionat împotriva celor de la AFC Rapid București, scor 1-10 (la pauza 1-4).

Meciul s-a desfasurat pe terenul de fotbal din Complexul Sportiv Ion Tiriac în prezența a peste 230 de suporteri steliști care au realizat o atmosferă frumoasă.

După ce în primul minut, din cauza unei greșeli în apărare, gazdele au deschis scorul, a urmat o avalanșă de goluri din partea steliștilor: Matheus Medeiros – minutul 5, Florin Stoica – minutul 23, Florin Răsdan – minutul 31, Florin Răsdan – minutul 34, Florin Răsdan – minutul 52, Alexandru Mărgarit – minutul 67, Florin Răsdan – minutul 68, Florin Răsdan – minutul 70, Alin Robu – minutul 76, Florin Răsdan – minutul 87.

Echipa Steaua Bucuresti: 12 Iancu, 5 Iordache, 4 Pădureț, 15 Stoica, 6 Caetano, 21 Constantinescu, 11 Mihai, 10 Predescu, 7 Răsdan, 17 Robu, 9 Medeiros.

Rezerve Steaua Bucuresti: 1 Mihai Plăcintă, 3 Mihai Zamfir, 20 Bogdan Sitaru, 8 Alexandru Aldea, 26 Alexandru Mărgărit, 14 Adrian Ilie, 2 Victor Manu.

Puteți să votați jucătorii steliști cu un joc bun în meciul cu AFC Rapid.

Acest meci a facut parte din etapa 25, liga a 4-a pe Municipiul București.

Pentru roș-albaștri urmează un meci pe teren propriu Steaua Bucuresti – Real Crângași.

AFC Rapid - Steaua, scor 1-10