AFC Asalt – Steaua Bucuresti, scor 1-7

Echipa de fotbal Steaua Bucuresti a castigat ultimul meci din turul de campionat împotriva celor de la AS Asalt Bucuresti, scor 1-7 (la pauza 1-3).

Meciul s-a desfasurat pe Stadion Progresul Spartac fără acces spectatori.

Roș albaștrii au reușit să înscrie prin: Alexandru Mărgărit – minutul 21, Alexandru Mărgărit – minutul 38, Florin Răsdan – minutul 41, Ghiță Constantinescu – minutul 48, Florin Răsdan – minutul 66, Alexandru Mărgărit – minutul 71, Alexandru Mărgărit – minutul 81.

AFC Asalt a marcat după un penalty, portarul stelist Horia Iancu reușind să respingă lovitura de pedeapsă în primă instanță dar a respins la un adversar care a înscris și egalat (minutul 24).

Echipa de start Steaua Bucuresti: 1 Iancu, 5 Iordache, 4 Pădureț, 14 Nițu, 6 Caetano, 26 Mărgărit, 7 Răsdan, 21 Constantinescu, 15 Olaru, 17 Robu, 10 Predescu

Rezerve Steaua: 12 Radu, 3 Zamfir, 20 Sitaru, 24 Jitaru, 16 Vîlcea, 18 Badea, 11 Tîrnăcop

Acest meci a facut parte din etapa 15, liga a 4-a pe Municipiul București.

Golgheterii echipei Steaua din acest tur de campionat: Rasdan 28, Predescu 13, Robu 11, Margarit 9, Mirea 6, Badea 6, Vilcea 5, Tirnacop 4.

Este posibil ca zilele următoare să se joace și primul meci din retur, dacă vremea este favorabilă, meciul din etapa 16: Carmen București – Steaua București.

AFC Asalt - Steaua Bucuresti, scor 1-7