ACS Victoria – Steaua, scor 0-11

Echipa de fotbal Steaua Bucuresti a castigat meciul de campionat împotriva celor de la ACS Victoria Bucuresti, scor 0-11 (la pauza 0-5).

Meciul s-a desfasurat pe Stadion Coresi fără spectatori.

Roș-albaștrii au marcat prin: Niculae – minutul 19, Enceanu – minutul 24, Enceanu – minutul 26, Enceanu – minutul 31, Antohi – minutul 38, Robu – minutul 51, Bactăr – minutul 55, Bărbulescu – minutul 69, Niculae – minutul 71, Neagoe – minutul 73, Niţu – minutul 80.

Echipa de start: 1. Teodor MEILĂ, 17. Cosmin MIHAI, 4. Valentin NEAGA, 5. Sergiu BACTĂR, 13. Adrian ILIE, 10. Rareş ENCEANU, 30. Liviu BĂJENARU, 8. Andrei NEAGOE, 11. Andrei ANTOHI, 9. Valentin NICULAE, 7. Florin RĂSDAN (căpitan)..

Rezerve Steaua București: 22. Iancu, 16. Ban, 99. Nițu, 20. Neagu, 15. Bărbulescu, 89. Morariu, 47. Robu.

Acest meci a facut parte din etapa 14, liga a 4-a pe Municipiul București.

Pentru roș-albaștri urmează meciul cu principala contracandidată la promovare: Steaua București – Bucharest United, sambata 23 noiembrie 2019.

Victoria Bucuresti - Steaua Bucuresti, scor 0-11
Victoria Bucuresti – Steaua Bucuresti, scor 0-11