Victoria Bucuresti – Steaua Bucuresti, scor 0-11

Echipa de fotbal Steaua Bucuresti a învins în deplasare echipa Victoria Bucuresti cu scorul de 0-11 (la pauza 0-9).

Meciul s-a desfasurat pe Stadionul Coresi, intrarea a fost liberă iar Steaua a fost susținută de aproximativ 900 de suporteri care au cântat pe toată durata partidei.

Echipa Steaua: 1. Chis – 2. Butoi, 4. Paduret, 22. Sitaru, 3. Grigore – 16. Valcea, 25. Zamfirescu, 8. Cadolar, 21. Constantinescu, 10. Predescu – 9. Mirea.

Golurile steliștilor din prima repriza au fost marcate de: Predescu (min. 13), Predescu (min. 17), Curt (min. 22), Predescu (min.25), Mirea (min. 29), Predescu (min. 40), Predescu (min. 43), Predescu (min. 44), Mirea (min.45). Tot în prima repriza echipei Steaua i s-au anulat doua goluri pe motiv de offside si unul pe motiv de fault în atac. Cele doua goluri din repriza a doua au fost marcate de Ghita Constantinescu, în minutele 73 si 85.

În repriza a doua o parte dintre jucătorii steliști de pe banca de rezervă dar și cei schimbați la pauză au venit în tribune alături de suporterii steliști pentru a viziona repriza a doua, printre cei care s-au alăturat suporterilor menționez pe Alin Predescu și Răzvan Prodan. A, să nu uit terenul Coresi are gazon sintetic.

La finalul meciului mijlocașul Marius Stoica de la Victoria s-a îndreptat spre galeria stelistă, și-a dat jos tricoul de joc, iar sub echipament avea pregatit un tricou alb pe care scria „I LOVE STEAUA„. Reamintesc faptul că și la sfârșitul partidei AS Termo – Steaua de pe Stadionul Rocar un jucator de la AS Termo a venit în fata galeriei, a sarutat steagul stelei și a cântat alături de galerua roș-albastră.
Unii nu înteleg că CSA STEAUA este cel mai iubit club din Romania!

Cu această nouă victorie Steaua București este lider în clasamentul etapei 6.

În cealaltă partidă programată în aceiași zi AS Tricolor a pierdut în fața AFC Comprest GIM cu scorul de 1-5. Restul partidelor din campionat se vor juca a doua zi, pe 30 Septembrie 2017.

Urmează meciul Steaua București – VK Soccer din turul doi preliminar al Cupei României, Marți 3 Octombrie 2017.

Victoria - Steaua, 0-11

Victoria – Steaua, 0-11