Venus Bucuresti – Steaua Bucuresti, scor 0-9

Echipa de fotbal Steaua Bucuresti a câstigat prima întâlnire din retur cu AFC Venus 1914 București, scor 0-9 (la pauza 0-7).

Meciul s-a desfășurat pe Stadionul Rocar iar cei aproximativ 1500 de suporteri steliști și au realizat o atmosferă foarte frumoasă.

La începutul meciului s-a ținut un moment de reculegere în memoria marelui poartar stelist Ion Voinescu.

Golurile echipe de fotbal Steaua București au fost marcate de: Abdou Camara – minutul 11, Alin Predescu – minutul 19, Adrian Vîlcea – minutul 24, Florin Răsdan – minutul 38, Abdou Camara – minutul 42, Alin Predescu – minutul 43, Florin Răsdan – minutul 45, Marius Bâtfoi – minutul 51, Alin Predescu – minutul 57.

Echipa gazdă nu a reușit să realizeze vreo acțiune notabilă la poarta roș-albaștrilor.

Acest meci face parte din Etapa 16, Campionat Liga 4, Bucuresti.

Venus Bucuresti - Steaua Bucuresti

Venus Bucuresti – Steaua Bucuresti

Iată echipa roș-albastră, aliniată de antrenorul Ion Ion: Iancu, Zamfirescu, Paduret, Sitaru, Grigore, Rasdan, Constantinescu, Vâlcea, Predescu, Batfoi, Camara.

Rezervele echipei Steaua: Chis, Jitaru, Radu, Lolescu, Peptanus, Curt, Mirea.

De remarcat faptul ca noile achizitii Camara și Bâtfoi au început excelent evoluția chiar din primul meci oficial.

Alin Predescu un start excelent pentru păstrarea locului de golgheter, 3 goluri marcate în acest prim meci al returului.

Pentru echipa de fotbal Steaua București urmează o etapă de pauză deoarece echipa Sportul Studențesc a fost eliminată pentru două neprezentări în tur.

Venus Bucuresti - Steaua Bucuresti, scor 0-9