Steaua Bucuresti – Victoria Bucuresti, scor 12-0

Echipa de fotbal Steaua Bucuresti a castigat meciul de pe teren propriu impotriva celor de la ACS Victoria București, scor 12-0 (la pauza 7-0).

Meciul s-a desfasurat pe Terenul 5, din Complex Sportiv Steaua în prezența a peste 1500 suporteri steliști care au realizat o atmosferă superbă.

Roș albaștrii au reușit să înscrie prin: Alin Predescu – minutul 13, Sitaru – minutul 14, Rasdan – minutul 21, Rasdan – minutul 24, Paduret – minutul 27, Camara – minutul 38, Zeciu – minutul 43, Batfoi – minutul 58, Alin Predescu – minutul 62, Alin Predescu – minutul 64, Catalin Mirea – minutul 76, Catalin Mirea -minutul 88.

Iată primul 11 al Stelei în meciul cu ACS Victoria București: 1. Chis – 14. Boerean, 4. Paduret. 20. Sitaru (cpt.), 19. Turbatu – 26. Zeciu, 15. Olaru, 16. Vilcea, 17. Rasdan, 10. Predescu – 13. Camara

Rezerve Steaua: 22. Iancu – 5. Radu, 6. Lolescu, 9. Mirea, 11. Batfoi, 21. Constantinescu, 24. Jitaru

Acest meci a facut parte din etapa 21, liga a 4-a pe Municipiul București.

Pentru steliști urmează un meci în deplasare, reprogramarea etapei 18 de campionat CS Progresul 2005 Bucuresti – Steaua Bucuresti.

Steaua Bucuresti - Victoria Bucuresti, scor 12-0