Steaua Bucuresti – SC Popesti-Leordeni, scor 1-2, AMICAL

Echipa de fotbal Steaua Bucuresti a pierdut ultimul amical programat in acest an pe teren propriu cu SC Popesti-Leordeni, scor 1-2 (la pauza 1-0).

Meciul s-a desfasurat pe Teren 5 din Complex Sportiv Steaua și au fost prezenți aproximativ 150 de suporteri stelisti.

Roș albaștrii au reușit să înscrie prin Ghiță Constantinescu în prima repriză (minutul 41). În repriza secundă steliștii nu au mai reușit să înscrie cu toate că au avut câteva ocazii foarte bune.

Pe parcursul partidei antrenorul a rulat toți jucătorii.

Echipa Steaua Bucuresti repriza I: 1.Claudiu Chis, 20. Bogdan Sitaru , 4 Stefan Paduret, 21Ghita Constantinescu , 5 Eduard Radu, 17 Robert Chivu, 19 Alin Turbatu, 16 Adrian Vilcea, 25 Razvan Zeciu, 24 Gabriel Peptanus, 28 Alexandru Izvoranu
Echipa Steaua Bucuresti repriza II: 22. Iancu Horia, 25 Claudiu Zamfirescu, 23 Sergiu Chirila, 4 Stefan Paduret, 3 Andrei Grigore, 6 Mihai Lolescu, 18 Dorobantu, 8 Cadolar Curt, 10 Alin Predescu, 11 Macris Junior, 9 Catalin Mirea

Echipa din Liga a 3-a SC Popești-Leordeni a avut un joc incisiv și a reușit să înscrie de două ori în poarta steliștilor în repriza a doua, primul gol dintr-o fază de contraatac iar al doilea gol în urma unui șut din 16 metri la vinclul porții.

Sperăm ca această înfrângere să fie un semnal care să mobilizeze și să ambiționeze echipa pentru returul de campionat, până atunci urmează intrarea în cantonamentul de iarnă.

Steaua Bucuresti - Popesti-Leordeni, scor 1-2

Steaua Bucuresti – Popesti-Leordeni, scor 1-2