Steaua Bucuresti – FC Metaloglobus 2, scor 4-0

Echipa de fotbal Steaua Bucuresti a castigat pe teren propriu cu FC Metaloglobus SA II , scor 4-0 (la pauza 2-0).

Meciul s-a desfasurat pe Terenul 5 al Complexului Sportiv Steaua pe o vreme cu precipitatii usoare în prezența a aproximativ 1000 de suporteri.

Jucătorii de la FC Metaloglobus II au jucat defensiv dar au avut și câteva încursiuni ofensive care au produs și câteva ocazii periculoase.

Golurile echipe de fotbal Steaua București au fost marcate de: Cătălin Mirea – minutul 11, Cătălin Mirea – minutul 43, Cătălin Mirea – minutul 64, Alin Predescu – minutul 91.

Iată jucătorii steliști utilizați în această partidă de antrenorul Ion Ion: 22. Horia Iancu – 25. Claudiu Zamfirescu, 4. Ștefan Pădureț, 20. Bogdan Sitaru, 3. Andrei Grigore – 21. Gheorghiță Constantinescu(6. Mihai Lolescu, ’89), 16. Adrian Vîlcea(15. Mihai Olaru, ’79), 8. Cadolar Curt, 26 Răzvan Zeciu(7. Andrei Pătrănoiu, ’85), 10. Andrei Predescu (Cpt.) – 9. Cătălin Mirea

Azi a fost ziua de naștere a golgheterului stelist Alin Andrei Predescu iar suporterii steliști i-au cântat „La mulți ani!” și i-au pregătit tort personalizat.

Îi mulțumim și noi pentru golul din ultimul minut al partidei.

Urmează ultimul meci din acest tur de campionat AS Romprim – Steaua București, în mod normal ar fi trebuit să se joace în deplasare dar având în vedere că pe stadionul celor de la AS Romprim nu se permite accesul suporterilor (lipsă autorizație ISU, etc.) s-a convenit ca meciul să se desfășoare tot pe Teren 5 din Complex Sportiv Steaua dar cu condiția ca AS Romprim să vândă biletele de acces și să existe cel puțin 1000 de doritori. Prețul biletelor este de 10 Lei. Accesul pe baza abonamentului nu este permis la această partidă deoarece este regim de meci în deplasare.

Steaua - Metaloglobus II, scor 4-0

Steaua – Metaloglobus II, scor 4-0