Steaua Bucuresti – AFC Rapid, scor 7-0

Echipa de fotbal Steaua Bucuresti a învins echipa AFC Rapid cu scorul de 7-0 (la pauza 2-0).

Meciul s-a desfasurat pe Terenul 5 al Complexului Sportiv Steaua, pe o vreme frumoasă, aproximativ 21 grade.

Jucătorii de la AFC Rapid au avut o defensivă dură dar echipa de fotbal Steaua Bucuresti a obținut o frumoasă victorie.

Steliștii au reușit să înscrie prin: Răzvan Zeciu – minutul 3, Cadolar Curt -minutul 42, Andrei Pătrănoiu – minutul 70, Alin Predescu – minutul 78, Răzvan Zeciu – minutul 83,  Alin Predescu – minutul 85, Junior Măcriș -minutul 90.

Ros-albastrii au fost susținuți de 1500 de suporteri care au cântat pe toată durata partidei, la finalul meciului galeria a cântat împreună cu echipa de fotbal Steaua București pentru a sărbătorii victoria.

Echipa Steaua: 1. Claudiu CHIŞ – 25. Claudiu ZAMFIRESCU, 4. Ştefan PĂDUREȚ, 20. Bogdan SITARU, 3. Andrei GRIGORE — 26. Răzvan ZECIU, 21. Ghiță CONSTATINESCU(11. Junior Măcriș), 8. Cadolar CURT (6. Mihai Lolescu), 16. Adrian VÎLCEA, 10. Alin PREDESCU – 9. Cătălin MIREA (7. Andrei Pătrănoiu).

În etapa 11 urmează un meci în deplasare: AFC Progresul 1944 Spartac – Steaua Bucuresti, Vineri 27 Octombrie 2017.

Steaua - AFC Rapid 7-0

Steaua – AFC Rapid 7-0